CP Danmark inviterer medlemmer med cerebral parese og pårørende til at deltage i Folkemødet 2025, som finder sted den 11.-14. juni på Bornholm. Her får du en enestående mulighed for at deltage i debatter, møde politikere og andre relevante aktører samt være med til at sætte cerebral parese på dagsordenen.
En unik oplevelse med politisk engagement og netværk
Folkemødet er Danmarks største politiske festival, hvor organisationer, politikere og borgere samles for at debattere samfundsforhold og aktuelle udfordringer. Som deltager med CP Danmark bliver du en del af en engageret gruppe, der arbejder for at skabe synlighed om livet med cerebral parese.
CP Danmark dækker udgifterne
For at gøre det muligt for flere at deltage dækker CP Danmark rejse- og overnatningsudgifter, og du får samtidig et tilskud til forplejning. Der er et begrænset antal pladser, og derfor skal interesserede udfylde en ansøgning for at komme i betragtning.
Ansøgning og frist
Både medlemmer med cerebral parese og pårørende kan ansøge om deltagelse. Ansøgningsfristen er den 1. april 2025.
Læs mere om kravene og ansøg her